Időben tervezés-rovatunk jelentkezik.
Elkezdtem használni az úgynevezett “dharma wheel” nevű eszközt, részben a háti gerinc mobilitásának helyreállítására,részben légzőgyakorlatok és minimális egyensúlyfejlesztő praktikák elsajátítására. Nagyon hálás kis eszköz, egy súlyzót egyenlőre kerülni kénytelen lelkes beteg kiszámolta,hogy olcsóbb,mint az infúziókúrája,és azzal ellentétben sokáig tart a hatása, szereti használni. (amikor +becsípődött a háta”, már nem volt abban a szerencsés pozícióban,hogy választási lehetősége legyen, az infúzió és bármi más között, olyan fájdalmai voltak.) Öröm,mikor a fájdalom megszűnésekor egyetértünk abban,hogy a tervezett karbantartás és erőnövelés az élet részévé kell váljon hosszútávon.
Általában olyan módszereket és eszközöket használok, amelyek természetesek és tűrhető áron futnak (sliding, indian club, talaj 🙂 ). A gerinckerék is ilyen.
A kép forrása: yolohayoga.com
A “háttal nekitámaszkodás” nullpontról építve légzőgyakorlatokkal együtt egy 5 órás, 5 hétig heti egy alkalmas kezdő programot készítettem, melyet kiscsoportos kereteken belül szépen el lehet sajátítani. Én ilyen marhaságokat nem írok a dolgaimról,hogy “világelső”, meg “hazánkban az első” meg “forradalmi”, a gerincrehabilitáció nagyon menő, sokszínű, izgalmas, sokszor pénzlenyúlós iparág, bizonyos dolgok pedig mindig alapok maradnak, például a légzés, amit nem kell túlmisztifikálni azért, de ismerem a megdöbbent arcokat,mikor kiderül,hogy egy illető klasszikus levegővételek helyett csak szuszog vagy piheg,képtelen a tüdőcsúcsig irányítani a levegőt stb.
Ugyanilyen alap a mozgásminták, koordináció, testsémaérzékelés korrekciója mellett gerinc különböző szakaszainak mobilitásának helyreállítása ÉS karbantartó gyakorlatainak betanulása. Protokollnak is hívhatnám, ha lenne értelme a gyár-koncepciónak emberekkel való minőségi foglalkozást illetően, de nincs, úgyhogy maradjunk az egyszerű kis “torna”, “gerinckerék”,”megtanulás” szavaknál.
Édes naiv kis FAQ a kérdés, hogy az eszköz nem veszélyes-e? Főleg gerincproblémásoknak? Igazából én még kettlebellt sem láttam, ami ráugrott volna valakinek a gerincére és jól megműtötték volna emiatt. Olyant sem, hogy ránézett volna valaki egy sporteszközre és attól is lesérült. Az viszont mindennapos, hogy valaki önveszélyes, ostobán edz és lesérül- hogy mi által, az már szekundér probléma………..például ha szempillaemelőizomra gyúr valaki, szemre helyezett ellenállástól simán meg is vakulhat, az addig jól működő graviceptorai legnagyobb kétségbeesésére.
Komolyra fordítva a szót, szerencsére nem szoktak olyanok jelentkezni nálam, akik azt feltételezik,hogy divatos exceltáblákkal vagy távirányítással,megmondóbrand éves díjas franchisemanci vagyok. Az órákon maximális figyelemmel és lélekjelenléttel dolgozunk, gyakorlófüzettel- ezt azt is magában foglalja, hogy az résztvevők testtudatossága és józansága is fejlődik.
Idén egy 5 alkalmas Mazsoláknak szóló tanfolyamot tudok beilleszteni a táncrendembe, keddenként. Időpontok:
2016. nov.22,29, 2016. dec. 6,13,20
Jövőre januárban még egy 5 alkalmas Mazsolás tanfolyam szintén keddenként
2017.január 3,10,17,24, 31.
A csoportok 6-8 fősek, tornacsarnok fitnesshablaty a továbbiakban sincs. Érkezési sorrendben folyik a regisztráció.
Tavasszal bizonytalan,mert a Feldenkrais Intézetben leszek Labanciában elég sokat.
Jelentkezni és további részleteket megtudni email útján lehet a kettlebellspine@gmail.com
címen.