Műtét előtt

ginkgo2

A késő tavaszi kötelező szakmacsoportos továbbképzés egyik igazi gyöngyszeme Dr. Péntek Irén, a Szent Gellért gyógyfürdő vezető főorvosa volt. Röviden ismertette dr. Csókáné Török Orsolya néhány diáját, amely valóban hasznos műtét előtti-utáni információkat tartalmaz, tekintve,hogy a táplálékkiegészítőknek igen nagy a divatja, de különböző helyzetekben nem feltétlenül szolgálják épülésünket. Nézzük a fontosabbakat:

GINSENG:

” A mentális és fizikai erőnlét híres gyógynövénye, így sokan alkalmazzák kúraszerűen, akár általános közérzetjavítóként. Sokan úgy gondolják, hatására a műtétet is jobban viselnék, ám az az igazság, hogy erősen növeli a vérzéses panaszokat, mert vérnyomásemelkedést okoz. Szedését egy héttel a műtét előtt ajánlott felfüggeszteni, ám a beavatkozás után, a lábadozási időszakban sokat segíthet, gyorsítja a felépülést.”

Nem az előadáson hangzott el, de a rendszeres hársfavirágtea-fogyasztás szintén elég jól emelgeti a vérnyomást.

FOKHAGYMA:

” A fokhagyma kiváló immunerősítő, csökkenti a vérnyomást és szabályozza a koleszterinszintet, véd különböző szívpanaszok ellen. Megannyi pozitívum ellenére a beavatkozás előtt kb. egy héttel fel kell függeszteni az alkalmazását, hiszen erős vérhigító hatású,Érdemes tisztában lenni azzal is, hogy fokozza a véralvadásgátlók hatását, így huzamosabb ideig lehetőleg ne alkalmazzuk egyszerre a kettőt.”

GINKO BILOBA:

” A memóriajavítóként ismert gyógynövény fokozza a vérzékenységet (főleg az agyban). A fokhagymához hasonlóan ne alkalmazzuk véralvadásgátló kezelés alatt.”

GYÖMBÉR:

“kiváló gyomorerősítő is, vérhigító hatása miatt gátolja a véralvadást.”

HALOLAJAK:

“Szív-érrendszeri, koleszterinproblémákra kerültek az egészségipar tárházába, azonban annyira megnövelhetik a vérzékenységet, hogy műtétek előtt célszerű legalább egy héttel felfüggeszteni szedésüket.”

MEDVEHAGYMA:

“Rendszeres fogyasztása csökkenti a vérnyomást, de a kúra időtartama alatt műtét esetén fokozza vérzés létrejöttének a kockázatát. “

ORBÁNCFŰ:

“Erős antidepresszáns, hangulatjavító és igen hatásos alvászavarok ellen, DE igen sok egyidőben szedett gyógyszerres képes nem kívánatos hatásokat kiváltó kölcsönhatásba lépni, akár vényköteles antidepresszáns (sok gerincbetegnek ismerős), alkohol, fogamzásgátlók, gyulladáscsökkentők.”

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s